Dlaczego potrzebujemy stół warsztatowy?

2023-06-26

Stół do garażu – czy warto?

W czasie budowy domu, wielu ludzi planuje garaż; wolnostojący lub wbudowany w kubaturę domu, który będzie przeznaczony do chowania wszystkiego czego nie uda się w domu. Garaż służy także do parkowania samochodu. Kolejnym ważnym punktem garażu jest miejsce do majsterkowania, drobnych napraw lub pełne profesjonalne stanowisko serwisowe. W tym miejscu niezbędny jest stół warsztatowy. Czym powinien charakteryzować się profesjonalny stół warsztatowy? Kilka wskazówek poddajemy niżej.

1.      Konstrukcja

Powinna być ze stali, pokrytej farbą, malowaną proszkowo i wypalana w piecu. Dzięki temu konstrukcja metalowa stołu warsztatowego będzie lepiej chroniona od czynników zewnętrznych oraz delikatnych uderzeń. Grubość stali ma bardzo duże znaczenie do obciążenia. Przyjmuje się, że jeśli konstrukcja nośna stołu jest wykonana ze stali minimum 2 mm, możemy być spokojni o jego wytrzymałość i dużą nośność oraz stabilność.  

2.      Blat

Wszystkie prace wykonujemy na blacie drewnianym. Najczęściej wykorzystywanym drewnem jest buk. Jeśli blat stołu roboczego jest zrobiony z litego drewna bukowego klejonego na mikrowczepy, możemy mieć pewność, że praca na takim stole będzie zdecydowanie przyjemniejsza i lepsza. Do specjalistycznych prac, wykorzystuje się również okładziny stołu z blachy cynkowanej, kwasoodpornej lub gumy ryflowanej.  

3.      Szafki, szuflady

Stół warsztatowy do nie tylko konstrukcja i blat. Niezbędnym elementem są szafki oraz szuflady. Warto zwrócić uwagę na pojemość pojedynczej szafki, ilość półek.    Często klienci wiedząc jakie mają narzędzia, potrafią dokładnie dobrać stół do garażu, aby maksymalnie wykorzystać w nich miejsce. Ważnym elementem szafki lub szuflady są prowadnice, dzięki którym można wysunąć ze stołu szufladę i wyciągnąć potrzebne narzędzia. Najlepszym rozwiązaniem są prowadnice kulowe z pełnym wysuwem oraz tylną blokadą.

4.      Dodatkowe akcesoria

Mając w garażu swój dobrze dopasowany stół warsztatowy, warto zainwestować w tablicę nadbudowy, na której będzie można powiesić haczyki, zawieszki do kluczy, lampę, szafkę nadbudowy, imadło warsztatowe. Mając wszystko po ręką prace przy stole warsztatowym będę zdecydowanie wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Polecane

Stół warsztatowy do garażu, do warsztatu dla mechanika DP 2018 VARTECO

Stół warsztatowy do garażu, do warsztatu dla mechanika DP 2018 VARTECO

4 858,50 zł brutto/1szt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 4 858,50 zł/1szt.Cena regularna 5 264,40 zł brutto/1szt.
Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 12 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-10
Super kontakt i super produkty polecam serdecznie
2023-04-24
Stół wykonany fachowo i profesjonalnie. Bardzo dobry kontakt i wsparcie na etapie od zamówienia do realizacji. Polecam.
pixel