Guma na stół warsztatowy - dlaczego i jaka?

2024-02-22

Wykonywanie pracy przy stole warsztatowym wiąże się z wieloma czynnościami w czasie których używamy różnych narzędzi; młotek, śrubokręt, szlifierka, klucze, imadło, itp.

Niektóre z prac są prowadzone przy użyciu różnych olejów, smarów, środków chemicznych lub związane z naprawą brudnych części. Dbając o jak najlepsze zabezpieczenie stołu przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem blatu drewnianego stosuje się gumę przyklejoną do blatu lub blachę ocynkowaną.

Skupmy się na gumie.

Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów gumy o różnych grubościach, strukturach; gładka, ryflowana, jodełka, kółka. Najczęściej wybieranym rodzajem gumy wśród mechaników samochodowych oraz osób pracujących w różnych serwisach naprawczych jest guma ryflowana.  Charakteryzuje się ona przede wszystkim jednym wzorem linii o różnych grubościach; od 3 mm do 8  mm.

Najczęściej używaną jest grubość 3 mm. Są jeszcze różne szerokości ryfla; tu mamy tylko możliwość wyboru szerokiego i wąskiego od 1 mm do 4 mm. Wybierając gumę ryflowaną należy kierować się zakresem temperatury w jakich można używać gumy. Średnia temperatura pracy z gumą ryflowaną wewnątrz jest od -30 stopni Celsjusza do +70 stopni Celsjusza.

Przy wyborze gumy należy również wziąć pod uwagę jej twardość, która pozwala na pracę z ciężkimi narzędziami, częściami. Jest bardziej odporna na odkształcenia. Dobra guma powinna mieścić się w zakresie: 60-68 ShA Dokonując zakupu gumy ryflowanej niezależnie od jej grubości lub wysokości ryfla, jesteśmy pewni, że zawsze uchroni Państwa blat drewniany od uszkodzeń, dzięki czemu stół warsztatowy będzie bardzo długo i dobrze służył.

 

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 12 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-08-28
Super obsługa, błyskawiczna dostawa - polecam
2023-05-16
Bardzo rzeczowa fachowa obsługa. Dbałość o klienta na najwyższym poziomie. Polecam w 100%
pixel