Imadło warsztatowe do stołu

2024-01-23

W czasie pracy przy stole warsztatowym używamy wielu różnych narzędzi. Część służy do wiercenia, zbijania, demontażu.

Niezbędnym narzędziem, można rzec trzecią ręką jest imadło warsztatowe.

Według statystyk jednego z portali o narzędziach aż 91,6% stołów warsztatowych ma przymocowane imadło warsztatowe.

Wybierając imadło do stołu należy kierować się trzema głównymi wyznacznikami: - szerokość szczęk - obrotowe czy stałe - sposób mocowania   Na rynku są dostępne różne szerokości; od 80 mm do 200 mm. Najczęściej wybieraną szerokością są 125 mm i 150 mm. Przy pracach z demontażem ciężkich elementów, takich jak silniki, skrzynie samochodowe używane są imadła 150 mm. Wykorzystując imadło do codziennych prac domowych lub prostych napraw w serwisach wykorzystuje się imadło 125 mm.

Drugim ważnym elementem imadła jest czy można obracać nim wokół osi. Ta opcja daje każdemu użytkownikowi imadła dodatkowe możliwości wykonania pracy oraz ułatwia ją. Jednak trzeba zwrócić uwagę na sposób dokręcania imadła do swojej podstawy. Większość jest przykręcanych na jedną śrubę. Dobre imadło charakteryzuje się mocowaniem imadła do swojej podstawy na dwie śruby, a najlepszym rozwiązaniem są śruby w formie motylka lub długich uchwytów, które bez dodatkowych  narzędzi pozwolą na zmianę kierunku ustawienia imadła na stole warsztatowym.

Każde imadło warsztatowe musi być solidnie przymocowane do stołu warsztatowego. Niezależenie czy będzie obrotowe czy stałe, z szerokimi szczękami czy nie.  Dobra masywna podstawa imadła jest ważna przy ciężkich pracach i nie może się ruszać w czasie użytkowania. Każda podstawa ma swoje otwory o różnych średnicach. Najczęściej są one odpowiednie do wielkości imadła. Należy jednak pamiętać, że bardzo dobre imadło warsztatowe będzie posiadało trzy otwory do przykręcenia podstawy.

Zaufane Opinie IdoSell
5.00 / 5.00 13 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-10
Super kontakt i super produkty polecam serdecznie
2023-08-28
Super obsługa, błyskawiczna dostawa - polecam
pixel